تجزیه و تحلیل بازار ورق استیل در شرایط همه گیری کرونا

0

مقدمه:

انتظار می رود اندازه بازار ورق استیل از 12.23 میلیون تن در سال 2023 به 15.38 میلیون تن تا سال 2028 افزایش یابد. همه گیری COVID-19 تأثیر منفی بر بازار گذاشت. این به دلیل تعطیلی تأسیسات و کارخانه های تولیدی ناشی از محدودیت های بهداشتی بود. اختلالات زنجیره تامین و حمل و نقل موانعی را برای بازار ایجاد کرد. با این حال، این صنعت در سال 2021 شاهد بهبودی بود، بنابراین تقاضا برای بازار مورد مطالعه دوباره بهبود یافت. در کوتاه مدت، افزایش تقاضا از سوی صنایع ساختمانی، عمرانی و خودروسازی و برخی از عوامل محرک رشد بازار مورد مطالعه است. از طرف دیگر، هزینه های تولید بالا و افزایش نوسانات در قیمت مواد خام احتمالاً مانع رشد بازار مورد مطالعه می شود. با این حال، توسعه صنعتی و زیرساختی در آسیا و اقیانوسیه احتمالاً به عنوان یک فرصت برای بازار مورد مطالعه عمل می کند. انتظار می رود منطقه آسیا و اقیانوسیه بر بازار تسلط داشته باشد و همچنین احتمالاً شاهد بالاترین تصاحب بازار در طول دوره پیش بینی باشد.

تقسیم بندی صنعت ورق استیل:

ورق استیل آلیاژی بر پایه آهن است که محتوای کروم بالایی دارد. طبق استانداردهای بین المللی، ورق استیل حداقل 10.5 درصد کروم دارد. ورق استیل، که اغلب با عناصر اضافی مانند نیکل و مولیبدن آلیاژ می شود، به طور گسترده ای در صنایع مختلف برای مصرف کننده نهایی مورد استفاده قرار می گیرد، به ویژه زمانی که مقاومت در برابر خوردگی برتر و الزامات زیبایی شناختی مهم هستند.
بازار بر اساس نوع، صنعت کاربر نهایی و جغرافیا تقسیم بندی شده است. بر اساس نوع، بازار به دو دسته سرد تخت، کویل گرم، میله سرد، میله گرم، صفحه داغ و ورق و موارد دیگر تقسیم می شود. توسط صنعت کاربر نهایی، بازار به خودرو و حمل و نقل، ساختمان و ساخت و ساز، محصولات فلزی، ماشین آلات الکتریکی، مهندسی مکانیک و غیره نیز تقسیم می گردد. این گزارش اندازه بازار و پیش بینی هایی را برای 15 کشور در سراسر مناطق اصلی ارائه می دهد. برای هر بخش، اندازه بازار و پیش بینی ها بر اساس حجم (میلیون تن) برای تمام بخش های فوق انجام شده است.

 

کاربرد ورق استیل

 

روندهای بازار ورق استیل:

افزایش استفاده در صنعت ساختمان:

ورق استیل در تمام جنبه های معماری، ساخت و ساز و ساختمان استفاده می شود. به دلیل مقاومت در برابر خوردگی بهتر، اکثر شرکت های طراحی معماری و مهندسی سازه، ورق های استیل حاوی مولیبدن بسیار آلیاژی بیشتری را برای مکان های خورنده تر ترجیح می دهند.
ورق استیل سریعترین بخش در حال رشد در صنعت ساخت و ساز است. محصولات فولادی ضد زنگ در کاربردهای سازه ای مانند تیرها، ستون ها و کاربردهای کلی معماری استفاده می شوند. همچنین در کاربردهای مختلفی از جمله نرده، سقف، آسانسور، راه پله، سایه بان استخر و آتریوم نیز کاربرد دارد.
با توجه به افزایش جمعیت و شهرنشینی، تقاضای فزاینده ای برای ساخت ساختمان های مسکونی، تجاری و همچنین بیمارستان ها در سراسر جهان وجود دارد. افزایش شهرنشینی مستلزم توسعه بیشتر ساختمان ها و زیرساخت ها است. برای مثال، پیش‌بینی می‌شود که هند سریع‌ترین رشد اقتصادی G20 را حفظ کند. دولت هند هدف 376.5 میلیارد دلار سرمایه گذاری زیرساختی را طی سه سال (2023 تا 2025) اعلام کرد که شامل 120.5 میلیارد دلار برای توسعه 27 خوشه صنعتی و 75.3 میلیارد دلار برای پروژه های اتصال جاده، راه آهن و بندر است. بنابراین، انتظار می رود افزایش سرمایه گذاری در پروژه های زیرساختی، تقاضای صعودی را برای بازار ورق استیل ایجاد کند.
علاوه بر این، عربستان سعودی روی پروژه‌های تجاری زیادی کار می‌کند که احتمالاً منجر به ایجاد ساختمان‌های تجاری بیشتر در این کشور می‌شود. پروژه 500 میلیارد دلاری کلان شهر آینده نئوم، پروژه دریای سرخ - فاز 1، که انتظار می رود تا سال 2025 تکمیل شود و دارای 14 هتل لوکس و فوق لوکس با 3000 اتاق در پنج جزیره و دو استراحتگاه داخلی شامل شهر تفریحی قیدیا، اماالا مقصد گردشگری سلامتی لوکس و استراحتگاه شرعان ژان نوول در الولا است. بنابراین، انتظار می رود افزایش سرمایه گذاری در پروژه های ساختمانی تجاری، تقاضای صعودی را برای بازار ورق استیل ایجاد کند.
ایالات متحده یکی از بزرگترین صنایع ساختمانی جهان را دارد که به ارزش 1792 میلیارد دلار در سال 2022 و 1626.5 میلیارد دلار در سال 2021 ارزش گذاری شده است. این نسبت به سال قبل که 958.8 میلیارد دلار به تولید ناخالص داخلی اضافه شد، افزایش زیادی داشت.
بر اساس گزارش اداره سرشماری ایالات متحده، پس از افت محسوس در بازار ساخت و ساز تجاری ایالات متحده در طول رکود سال 2008، ارزش ساخت و سازهای تجاری ایجاد شده به ارقام قبل از رکود بهبود یافته و به 115 میلیارد دلار در سال 2022 رسیده است و نسبت به سال 2021 حدود 21.4 درصد افزایش نشان داد. ارزش شروع ساخت و ساز تجاری در ایالات متحده در سال 2022 بسته به نوع ملک به طور قابل توجهی متفاوت بود. شروع ساخت مدرسه و کالج، دسته بندی ها، همراه با تولید، با بیشترین سهم بازار بودند. شروع ساخت انبارها در سال 2022 بالغ بر 27 میلیارد دلار بوده است. بنابراین انتظار می رود بازار ورق استیل در کشور تقاضای صعودی از سوی صنعت ساختمان تجاری کشور داشته باشد.
علاوه بر این، بر اساس پنل پیش‌بینی اجماع ساخت‌وساز مؤسسه معماران آمریکا (AIA)، هزینه‌های ساخت و ساز ساختمان‌های غیرمسکونی در ایالات متحده احتمالاً شاهد رشد 5.8 درصدی در سال 2023 خواهد بود. شاهد حداقل دستاوردهای سالم و معقول باشید. انتظار می رود افزایش بعدی رشد بازار ورق استیل را در دوره پیش بینی افزایش دهد.
با توجه به همه این عوامل، بازار ورق استیل احتمالاً در طول دوره پیش بینی در سطح جهانی رشد خواهد کرد.

گردآورنده: سید رحیم کیاحسینی