استفاده از ورق استیل در کاربردهای دریایی

0

مقدمه:

ورق استیل مزایای فراوانی را در طیف وسیعی از محیط ها و صنایع ارائه می دهد. به این ترتیب، احتمالاً ورق استیل در نزدیکی محل کار، مدرسه یا خانه شما وجود دارد. استفاده در محیط ها و کاربردهای دریایی یکی از زمینه هایی است که ورق استیل در آن برتری دارد. می‌توانید آن را در همه چیز از سکوهای دریایی و تأسیسات نمک‌زدایی گرفته تا کاربردهای آرایشی بیشتر، مانند لوله‌های تزئینی و لوازم جانبی قایق، استفاده کنید. در این مقاله، به چرایی محبوبیت ورق استیل برای استفاده دریایی و برخی از رایج ترین کاربردهای این آلیاژ فلزی محبوب پرداخته شده است.

چرا از ورق استیل در کاربردهای دریایی استفاده کنیم؟

قبل از اینکه کاربردهای معمولی ورق استیل در کاربردهای دریایی را بررسی کنیم، درک اینکه چرا ورق استیل چنین انتخاب محبوبی است، ضروری است. مقاومت در برابر خوردگی بدون شک یکی از دلایل مهمی است که بسیاری از صنایع به قطعات فولادی ضد زنگ متکی هستند. بسته به درجه های دقیق ضد زنگ در استفاده، آنها حتی می توانند مقاومت عالی در آب شور یا محیط های اسیدی ایجاد کنند که در آن بسیاری از فلزات دیگر به سرعت تجزیه می شوند و منجر به خرابی اجزا یا جذابیت بصری ضعیف می شود. این مزیت ورق استیل تنها به لوله‌ها، مخازن یا سایر سیستم‌های پردازش محدود نمی‌شود. همچنین برای عناصر ساختاری و تزئینی مانند لوله‌های زینتی، نرده‌ها، دستگیره‌ها، میله‌ها، کف‌پوش، توری‌های زهکشی و موارد دیگر قابل استفاده است. در این موارد، ورق استیل به سادگی دوام برجسته و عمر طولانی را ارائه نمی دهد. همچنین انعطاف پذیری فوق العاده ای را در سفارشی کردن ظاهر محصول شما با روکش های فولادی ضد زنگ از سطوح مات گرفته تا براق های آینه ای ارائه می دهد. اگر به این نوع گریدهای ورق استیل پوشش های سرامیکی، رنگ آمیزی یا پوشش پودری را اضافه کنیم می توان گفت گزینه های بسیار زیادی از انواع ورق استیل وجود دارد. این را با طیف وسیعی از گریدهای ورق استیل با ویژگی‌ها و قیمت‌های متفاوت ترکیب کنید، و آلیاژی خواهید داشت که تعادل فوق‌العاده‌ای از سازگاری و مقرون به صرفه بودن را برای بودجه‌های متفاوت ارائه می‌دهد.

کاربردهای معمولی برای ورق استیل در محیط های دریایی:

اکنون که علت استفاده از ورق استیل را در کاربردهای دریایی بررسی کردیم، می‌توان برخی از رایج‌ترین کاربردهایی را که هنگام عرضه صنایع در هر اندازه در سرتاسر آمریکای شمالی مشاهده می‌کنیم، بررسی کرد. در ادامه به بررسی کاربردهای ورق استیل در صنایع مختلف پرداخته شده است.

 

ورق استیل

 

استفاده از ورق استیل در اسکله ها:

در اسکله های کنار دریاچه یا کنار رودخانه برای استفاده تفریحی یا اسکله های تجاری بزرگتر، ورق استیل اغلب نقش مهمی در ساخت و بهره برداری ایمن از اسکله ها و سکوها در سراسر جهان ایفا می کند. ورق استیل، به ویژه درجه 316 که گاهی اوقات ورق استیل درجه دریایی نامیده می شود را می توان در کاربردهای ساختاری و تزئینی در بسیاری از اسکله ها یافت. در داخل پیچ‌های کور، میله‌ها، واشرها، مهره‌ها و پیچ‌ها از جنس استنلس استیل می‌توانند بدون در نظر گرفتن مواد مورد استفاده، به حمایت از ساختار کلی داک کمک کنند.
در سطح، همچنین ممکن است تزئینات فولادی ضد زنگ، نوارهای فولادی ضد زنگ که به عنوان کفپوش استفاده می شود، لوله های تزئینی که برای نرده ها و تکیه گاه ها استفاده می شود و حتی عناصر صرفاً تزئینی مانند برچسب ها یا تابلوها را پیدا کنید.

قطعات کشتی و قایق از جنس ورق استیل:

از کشتی‌های تجاری عظیم در اقیانوس گرفته تا قایق‌های شناور در دریاچه، متوجه خواهید شد که ورق استیل یک ماده رایج برای قطعات کشتی‌ها و قایق‌ها در اندازه‌های مختلف است. کاربردهای معمولی عبارتند از لوله کشی، منبر، لولا، محور پروانه، نرده، اکسنت، بست و غل.
لوله کشی ضد زنگ به طور فزاینده ای به عنوان جایگزینی برای لوله های کربنی رنگ شده برای کشتی های جدید رایج است. از آنجایی که لوله کشی ضد زنگ نیازی به فرآیند رنگ آمیزی دوم ندارد، صرفه جویی در زمان و هزینه نصب نسبت به لوله های کربنی جایگزین است. هزینه های عملیاتی مادام العمر نیز به دلیل افزایش دوام و کاهش نگهداری در مقایسه با لوله های کربنی کمتر است. با این حال، بسته به طراحی قایق یا کشتی، می تواند برای صفحات بدنه هم به عنوان یک قطعه جامد یا به عنوان روکش بدنه یا برای سایر موارد بزرگتر مانند پشته ها، اجزای موتورخانه یا دکل ها استفاده شود.
مانند اکثر محصولات ورق استیل، انتخاب درجه دقیق فولاد مورد استفاده از جزء به جزء، تعادل بهینه مقاومت در برابر خوردگی، عملکرد و هزینه را برای کمک به برآورده کردن الزامات ایمنی و بودجه فراهم می کند.

سکوها و فرآیندهای فراساحلی:

محیط‌های خشن‌تری برای قطعات و اجزای فلزی نسبت به سکوهای فراساحلی وجود ندارد. بین قرار گرفتن در معرض محیطی ثابت، نیروهای منظم از همه جهات بالا، پایین، و در همه سطوح و محیط آب شور، خوردگی و تخریب اجزاء تهدیدهای پایدار هستند.
این را با پلتفرم هایی که تا حد زیادی ایزوله هستند، صدها فوت بالاتر از آب ایستاده اند، و چندین تن وزن دارند، ترکیب کنید و وضعیتی دارید که خرابی قطعات می تواند خیلی سریع فاجعه بار شود. ورق استیل راه‌حلی عالی برای بسیاری از این نگرانی‌ها است و کاربرد گسترده‌ای در سکوها از اقلام بزرگ‌تر مانند تکیه‌گاه‌های ساختاری و راهروها گرفته تا چیزهای کوچک‌تر مانند نرده‌ها، سکوها و تابلوها دارد.

گردآورنده: سید رحیم کیاحسینی